Go down
Mercurion
Admin
Posts : 348
Join date : 2017-12-29
View user profilehttp://conq.forumotion.com

Příběh před hrou Empty Příběh před hrou

on Tue Jan 02, 2018 8:03 pm
Hra je velmi inspirovaná reálným světem, což můžete poznat nejen z názvů a jmen. Náboženstvím například se proto nijak zvlášť u hráčů zabývat nebudeme, vychází z reality, ale trochu se jen pozmění jména a podobně. Pokud byste ale například chtěli citovat Bibli indiánům, můžete, nicméně pozměňte například jména evangelistů nebo proroků.

Snad všechny kultury světa, které umí alespoň obrázky zaznamenávat svojí představivost, mají v mytologii a bájích zmínky o úžasných barevných městech, která byla pohlcena oceánem za strašlivých kataklysmatických událostí. Jaké konkrétně byly, však není specifikováno nebo se prameny rozcházejí. Různě po světě se také mluví o Temných Dobách, které jsou většinou popisovány jako období na úsvitu lidského pokolení, kdy zemi zahalila černá oblaka, a několik generací se lidé snažili přežívat v chladném podnebí způsobeném nedostatkem slunečního svitu. Prameny se opět rozcházejí, o co přesně šlo, zda se jednalo o živelnou pohromu, hněv bohů nebo snad šlo jen o zbytkovou temnotu po stvoření světa. Tyto podobnosti se díky cestování a výměně informací po starých kontinentech prokázaly až teprve nedávno, každá velmoc si to ale vysvětluje po svém a někteří se toho i snaží využít k propagandě svého svrchovaného náboženství.

Starý svět je rozdělen na tři hlavní kontinenty: Europii, Alkebulan a Asarii. Europii dříve dominovala stejnojmenná říše, po které zůstaly dvě větší země přetrvávající dodnes Byzmanská Říše na východě a Království Hispaniola na západě. Současné Europii však nyní námořně dominují Spojené Bretonské Ostrovy, připravující slábnoucí Hispaniolu o jejich zámořské kontakty. Na souši si zas podmínky často diktuje Creussland, vojenská i řemeslná velmoc, o jejíž dělech se říká, že pod jejich palbou se třesou samy základy světa.

Východ Asarie jednoznačně přímo nebo nepřímo ovládá Imperium Vycházejícího Slunce, které nekompromisním přístupem rychle podrobuje menší země a království ve své geopolitické oblasti. Na jižním pobřeží Asarie se poslední dobou rodí nová slibná velmoc Indistán, která svou zaostalost nyní pomalu dohání díky kontaktu se zbytkem světa pomocí menším koloniím a stanicím v okolí založeným Spojenými Bretonskými Ostrovy. Střed Asarie se nyní zotavuje po rozpadu několika obřích chanátů vzniklých po nedávném běsnění Mungurské hordy. Na severu Asarie se pokouší odolní velrybáři z Noránské Federace vytvořit obchodní stezku skrz kry z Europie až k Impériu Vycházejícího Slunce.

Alkebulan žádnou větší mocnost nehostí. Creussland odsud sice odvádí otroky do svých manufaktur, severu obchodně dominují kupci z Venétské Republiky a na jihovýchodě ještě přetrvávají zásobovací i obchodní stanice Hispaniolských expedic, odkud jejich mořeplavci získávají zásoby pro dlouhé plavby do svých kolonií na ostrovech jižně od Asarie.

Právě Hispaniolské expedice se kvůli svým koloniím na jižních ostrovech Asarie pokusily dokázat kulatost země a doplout z nich domů směrem na východ, místo na západ kolem Alkebulanu. Nikdo neví přesně, jak tyto výpravy dopadly, ale roznesla se zpráva, že sice Hispaniolské výpravy zemi neobepluli, nicméně objevili neznámou pevninu. Co je na tom přesně pravdy a co jsou jen klepy či chvástání, se nikdo neodvažuje soudit, protože Hispaniola prý připravuje dvě velké výpravy směrem do této neprobádané oblasti. Žádný císař, král nebo kancléř si nechce připustit, že by jiná velmoc těžila z nových kolonií více, než oni, proto se do zběsilého závodu expedic přidávají, i když si nejsou plně jisti, zda své velitele výprav neposílají vstříc jisté smrti na širý oceán nebo dokonce na okraj země.

Píše se rok 1501 a mocnosti celého známého světa připravují své výpravy na dalekou cestu do neznáma.

Příběh před hrou Svt_de11

Větší rozlišení zde: https://image.ibb.co/hFMZXG/sv_t_detaily.png
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum