Go down
Mercurion
Admin
Posts : 348
Join date : 2017-12-29
View user profilehttp://conq.forumotion.com

Info k nákupové tabulce Empty Info k nákupové tabulce

on Mon Jan 08, 2018 11:07 am
V tabulce nákupů, kterou jste obdrželi nebo obdržíte, měníte pouze kolonky ve sloupci "Počet". Pochopitelně se ale musíte vejít do rozpočtu, který máte uvedený zvlášť v kolonce nahoře. Stejně tak nesmíte překročit maximální omezení počtu lidí, který máte uvedený hned vedle.

Další důležitá věc, na kterou si musíte dávat pozor, je zátěž lodí. Každá loď uveze omezený počet lidí/nákladu podle své velikosti a celkovou lodní zátěž také nesmíte překročit, jelikož byste pak následný náklad neuvezli.

V sekci Suroviny zde na fóru jsou vysvětleny patičné suroviny, které si můžete vézt s sebou, zde ale ještě vysvětlíme jednotlivé kolonky lidí.

Osadník - Je prostě jenom člověk, klasický kolonista. Může držet zbraň, ale nijak zvlášť s ní neumí, dost možná ani nikdy v životě z pušky nestřílel. Dokáže ale dělat téměř jakoukoliv práci, může i chodit na průzkum, ale jeho svéprávnost v přežití je dost pochybná, stejně jako jeho schopnost ovládání lodí.

Průzkumník - Je v podstatě jako osadník, ale už pušku v ruce držel, alespoň na lovu, dokáže se postarat sám o sebe, vyzná se v přírodě a je schopen základního přežití v divočině, stejně jako lepšího pohybu terénem.

Voják - Voják si kromě klasického vybavení dle národa s sebou také bere výcvik a disciplínu. Vojáci jsou schopni i jakékoliv jiné práce, i když námořníci jsou v ovládání lodí stále lepší. Kvůli konzistenci je také jakýkoliv voják schopný ovládat dělo nebo se stát jezdcem, dostane-li k dispozici koně.

Jezdec - Je jako voják, ale má navíc svého koně.

Námořník - Dokáže ovládat lodě a má hned po vojácích nejlepší výcvik i disciplínu. Dost možná umí i trochu střílet a je to chlapík zvyklý pracovat celý den.

Kněz - Dokáže pracovat jako osadník, jedná se ale o duchovně i jinak vzdělaného člověka, který vám může pomoci například s koordinací lidí, diplomacií, psaním, počítáním a podobně.

Speciální charakter - Je charakter podle vašeho výběru. Jak již bylo psáno, fantasii se meze nekladou, může to být královský ornitolog, pivovarník... Co vás napadne. Dostane ve hře jméno, může řídit nějaké operace, bude-li to sedět do jeho povolání a případně si s sebou i poveze nějakou základní výbavu. Počet není nijak zvlášť omezen, ale takové charaktery většinou bývají na výpravě omezeny. Pohybujte se počtem podle počtu lodí vyššího typu (Karavela+).

Až tabulku vyplníte, pošlete nám ji zpět a doplňte nám ve zprávě, kdo jsou vaši speciální charakteři.
Nebojte se zde obrátit s jakýmikoliv dotazy nebo nejasnostmi.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum